דמי ניהול חסכון פנסיוני - מה זה ?

החיסכון הפנסיוני הינו דרכה של המדינה לעודד את אזרחיה לחסוך לגיל הזקנה על ידי הענקת הטבות מס משמעותיות לחסכונות הללו שהם קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים וגם קרנות השתלמות.  החיסכון מתבצע באמצעות הגוף הפנסיוני, חברת ביטוח או בית השקעות, והכסף שנצבר בו מושקע באפיקים שונים, בתקווה להשיג תשואות גבוהות ולהגדיל את החיסכון.

שוק החיסכון הפנסיוני בישראל נמצא תחת רגולציה ממשלתית שקבעה מהו האחוז המירבי של דמי ניהול  אותם מותר לגופים המנהלים חיסכון פנסיוני לגבות עבור כל אפיק חיסכון ודמי ניהול הם המחיר  שאנו משלמים לגוף המוסדי שמנהל ומשקיע את החיסכון הפנסיוני שלנו.  קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל, ביטוח מנהלים או כל מוצר חיסכון פנסיוני –  כולם גובים דמי ניהול המהווים אחוז מהחיסכון המצטבר ולרוב גם מההפקדות עצמן.

 

דמי ניהול חסכון פנסיוני

 

חשוב להבין כי דמי הניהול הם גורם משמעותי המשפיע על גודל החסכונות שלנו לעת פרישה. רבים כלל לא מודעים לכך, אבל כשליש מהחסכונות הפנסיוניים שלנו הולכים על דמי ניהול. חשוב גם לדעת כי לעמלה זו אין  קשר לתשואות שהקרן הצליחה או לא הצליחה להשיג עבורנו. כך, בין אם הקרן הרוויחה או הפסידה בשנה מסוימת - דמי הניהול נגבים ללא כל קשר לכך . הם אמנם נחבאים מאחורי אחוזים נמוכים שנראים לא משמעותיים, אך בגלל אורך החיים של החסכונות הפנסיוניים, המגיעים לעשרות שנים, דמי הניהול מצטברים לכדי סכומים גדולים ואפילו סכומי עתק.

כמו בהתמקחות מול הבנקים,  גם סביב דמי הניהול של החיסכון הפנסיוני הללו ניתן ורצוי להתמקח על מנת להשיג תנאים טובים יותר. חשוב לזכור כי כבר כמה שנים שניתן לעבור בקלות ובמהירות בין גופי החיסכון הפנסיוני ולכן החוסך אינו צריך להירתע מלנהל מיקוח מול הגוף המוסדי במטרה להוריד את דמי הניהול ככל הניתן. לכן, גם אם נדמה לנו כי מדובר בשברי אחוזים  שאינם שווים את הטרחה, חשוב להפנים כי מדובר בסכומים גבוהים מאוד של מאות אלפי שקלים בחישוב שנתי. סכומים אלה עושים את כל ההבדל לטובת קצבה או חיסכון גדולים יותר שישולמו  לחוסך בעת פרישתו וישפיעו על רווחתו.

עבור מי שאינו מעוניין או פנוי להתנהל  בעצמו מול הגופים המוסדיים במטרה להשיג את דמי הניהול הנמוכים האפשריים, גורן ניהול משפחתי מבצעת  את השירות הזה עבור לקוחותיה. מדובר ברווח נקי עבור החוסך הפנסיוני,  שייהנה מתוספת של מאות עד אלפי שקלים לחיסכון השנתי הנצבר בלי מאמץ כלל.

צרו קשר

מגדלי אלון יגאל אלון 94
מיקוד: 6789155
ת.ד: 51897
תל אביב

טלפון: 03-9494611

assistanfin@gmail.com