דמי ניהול – איך חוסכים?

אז הבנו שכמו כל מוצר או שירות שאנו קונים, גם ניהול החיסכון לטווח ארוך שלנו עולה לנו כסף. אמנם לא מדובר בתשלום ישיר שיוצא מהכיס שלנו, אבל, בסופו ש לדבר מדובר בתשלום די גבוה שמתבטא בהרבה מאוד כסף בסוף הדרך.

ציינו גם כי דמי הניהול מפוקחים על ידי משרד האוצר, אבל צריך לזכור כי לכל גוף פנסיוני חוקים, כללים ועמלות משלו, ובפועל ישנן גמישות ושונות רבות בגובה דמי הניהול בין הלקוחות השונים - ולעתים ניתן לשנות אותם רק באמצעות מיקוח, קבלת הצעות מחיר ממספר גופים ושימוש מושכל במנועי השוואה שונים.

את הבדלי התשואה שישיג עבורנו גוף מנהל, זה או אחר, אין לנו כל דרך לדעת מראש, כך שדמי הניהול הם הכלי ההשוואתי הוודאי המרכזי שאנו יכולים לבחון באמת. ככלל, ככל שהסכום שנשלם נמוך יותר כך החיסכון שייצבר על שמנו יהיה גדול יותר.

אז איך משיגים את התוצאה הטובה ביותר ומבטיחים שחסכנו כסף לטובת הקצבאות שלנו בעתיד?

 

חסכון בדמי ניהול

 

כללי אצבע

להלן כמה כללי אצבע בבואנו לבחון את דמי הניהול של גופי החיסכון הפנסיוני:

 • לדעת מהם דמי הניהול המירביים המותרים לגביה לפי החוק, הן לגבי הפקדות שוטפות הן לגבי הצבירה. (ראה לינק...). ככל שהלקוח מפגין ידע ושליטה בנתונים, קל לו יותר להשיג הנחות טובות ומשמעותיות יותר.
 • להפנים כי מעט מאוד משלמים את דמי הניהול המירביים המותרים. רובנו מתמקחים כדי לקבל הנחה, והשאלה היא מהי גודל ההנחה שנשיג כך שתתמקם אותנו לפחות על הממוצע המשולם, במטרה ,כמובן, לשלם אף פחות ממוצע זה.
 • דמי ניהול ממוצעים משתנים בהתאם לסוג החיסכון.
  קרנות פנסיה החדשות הפעילות משנת 1995 ההן המוצר הזול והמשתלם ביותר לחיסכון, ודאי נוכח מורכבות הניהול שלהם . דמי הניהול הנגבים בהם נעים סביב 3.44% עבור הפקדה שוטפת ו.0.3%.. עבור צבירה.
  פוליסות ביטוח מנהלים הפעילות משנת 2004 הן היקרות ביותר והממוצע נע בין  3.93%.. עבור הפקדה  ו-0.3% לצבירה.
  בקופות הגמל הממוצע עומד על  1.19% בגין הפקדות ובגין צבירה על 0.67%.
 • לבעלי פוליסות ביטוח מנהלים משתתפות ברווחים (הוניות) משנת 1992 - ניתן ואף מומלץ לנייד פוליסות אלה, כיוון שדמי הניהול בהן עומדים על 0.6% מהצבירה+15% מרווחים הריאליים!! מדובר בסכומי עתק שהולכים לכיסם של הגופים המנהלים במקום לכיסו של המבוטח הסומך על כספים אלה לגיל פרישה..
 • תמיד להתעדכן, להישאר עם על יד על הדופק ולהשוות מידי תקופה מהם התנאים הטובים ביותר שנוכל לקבל.

 

תנו לאנשי מקצוע להוזיל את העלויות

זכרו - אם אין לכם יכולת או רצון לטרוח בענין, או אם אתם סבורים שלא קיבלתם את הנחה המקסימלית שניתן להשיג  ואתם זקוקים לאיש מקצוע - יש פתרון מומלץ: גורן ניהול הון משפחתי אמון ומנוסה בהשגת הנחות מקסימליות לטובת הלקוחות, ללא כל תשלום ובהתבסס על מודל גבייה מהגוף הפנסיוני.

צרו קשר

מגדלי אלון יגאל אלון 94
מיקוד: 6789155
ת.ד: 51897
תל אביב

טלפון: 03-9494611

assistanfin@gmail.com