תכנון מס

תכנון מס הוא שימוש נכון ויצירתי בכלים שמאפשר החוק על מנת להפחית את חבות המס של יחיד, עוסק עצמאי  או חברה. ישנן  אפשרויות שונות לביצוע פעולות פיננסיות וכלכליות שונות, שעל כולן, בדרך כלל, יש צורך לשלם מס. עם זאת, על ידי שימוש נכון ומושכל בחוקי המס ניתן להגיע לתוצאה הכלכלית המקווה ולשלם בגינה שיעורי מס נמוכים יותר.

תפקידו של מתכנן המס הוא להשוות בין תוצאות המס של דרכי הפעולה השונות במטרה לבחור את דרך הפעולה שתניב את תוצאת המס הטובה ביותר עבור יחידים, עצמאים או חברות.

חשוב לציין כי זכותו של נישום לתכנון מס מוכרת ברוב שיטות המס בעולם, לרבות שיטת המס הישראלית, ובכלל זה הזכות לבצע תכנון מס בינלאומי.

תכנית מס טובה -  איך עושים את זה?

תוכנית מס טובה חייבת להקיף את כל אפיקי המיסוי השונים כדי להביא לתוצאות מס אופטימליות ושואף לתשלום מס מינימלי תוך ניצול כל ההטבות, הפטורים, הזיכויים והניכויים העומדים לרשות הלקוח. במקרה של לקוח בעל פעילות בינלאומית הונית או פיננסית, יש להביא בחשבון גם את חוקי המיסוי בכל המדינות הרלוונטיות וקיום אמנות למניעת כפל מס ; במקרה של פרישה ויציאה לגמלאות יש להתוות תכנון מס עתידי הלוקח בחשבון ירידה בהכנסות, לצד קבלת קצבאות פנסיה וביטוח לאומי;  במקרה של פעילות בנדל"ן  – תכנון המס צריך לכלול את כל היבטי המיסוי של ביצוע עסקאות מסוג זה. בנוסף, תכנון המס חייב להיעשות תוך התחשבות ומעקב מתמיד בכל חידושי החקיקה והפסיקה שיש בהם לשנות מהותית את חבות המס.

גורן - תכנון מס לעצמאים וחברות

גורן ניהול הון משפחתי עובדת בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בענף המיסוי בתחומים הבאים:

  • יעוץ מקצועי בתחום המיסוי הפנסיוני - מס הכנסה, מס רווחי הון, ביטוח לאומי ובכלל זה עריכת תחשיבים שוטפים ובחינת ההשלכות העתידיות הצפויות בדגש על ליווי לפרישה.
  • מיסוי בינלאומי - מיסוי על השקעות בחו"ל, יישום אמנות למניעת מיסי כפל וייצוג לקוחות מול רשויות המס בחו"ל.
  • מיסוי מקרקעין - תכנון מס בעסקאות נדל"ן, חסכון והשגת פטורים במיסי שבח, מיסי רכישה ומכירה, ליווי עסקאות והשגת אישורים שונים מרשויות המס.

זכרו - שירותיו של מתכנן מס יכולים לסייע לכם בתכנון מס איכותי ונכון עבורכם ולחסוך לכם הרבה כסף בהוצאות המיסים השנתיות שלכם.

צרו קשר

מגדלי אלון יגאל אלון 94
מיקוד: 6789155
ת.ד: 51897
תל אביב

טלפון: 03-9494611

assistanfin@gmail.com